Jak stosować serum peptydowe? Poradnik pielęgnacyjny

Autor: Dabia

Serum do twarzy ma wyższe stężenie składników aktywnych niż chociażby krem. Dlatego jest to kosmetyk, który warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji. Dla dojrzałej skóry szczególnie polecamy serum z peptydami. Jak je stosować, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?

Działanie serum do twarzy

Peptydy to znacznie mniejsze od białek cząsteczki, nieocenione w kuracjach przeciwstarzeniowych. Pobudzają naturalne procesy biologiczne skóry, w tym syntezę kolagenu i elastyny.

Peptydowe serum dobrze sprawdzi się u kobiet po 40. roku życia, które zauważają na skórze pierwsze oznaki upływającego czasu. To zaskakujące, jak stosowanie peptydów dobroczynnie wpływa na cerę. Staje się elastyczna, gładka i wyraźnie nawilżona. Jak stosujesz serum z peptydami, możesz spodziewać się ponadto poprawy owalu twarzy, spłycenia zmarszczek, a nawet zniwelowania podrażnień.

Serum peptydowe: jak stosować ten kosmetyk?

Serum świetnie nadaje się jako baza pod dalszą pielęgnację, a nawet makijaż. Najlepsze efekty można osiągnąć, nakładając je rano i wieczorem. Jak stosować serum peptydowe? Najpierw oczyść skórę, pozbywając się wszelkich zanieczyszczeń i ewentualnego makijażu. Maksymalnie dwa razy w tygodniu możesz wykonać peeling, który sprawi, że składniki aktywne z serum jeszcze lepiej wnikną w skórę. Kolejnym ważnym krokiem jest użycie toniku. Przywróci on skórze naturalne pH. Teraz czas na serum peptydowe. Jak stosować ten kosmetyk? Serum możesz zaaplikować od razu na wybrane punkty twarzy lub najpierw rozetrzeć i rozgrzać je w dłoniach. Wykonuj koliste ruchy oraz w kierunku przeciwnym do działania grawitacji. Omijaj okolice oczu, ale nie zapomnij o dekolcie i szyi.

Jak stosujesz serum peptydowe o gęstej konsystencji, aplikacja powinna trwać dłużej niż ma to miejsce przy użyciu  kosmetyku z mniej gęstą konsystencją. Aby urozmaicić pielęgnację, od czasu do czasu można sięgnąć po roller lub kamień Gua Sha do masażu.

Ostatnim etapem jest nałożenie kremu na twarz oraz pod oczy. Nie pomijaj tego kroku. Serum stanowi bazę dla kremu i ułatwia jego lepszą absorpcję.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto wiedzieć, że peptydy nie uwrażliwiają skóry na działanie promieni UV, tak jak chociażby retinol. Mimo to radzimy nie rezygnować z ochrony przeciwsłonecznej, aby uchronić się przed fotostarzeniem.

Nim zaaplikujesz serum peptydowe, i sprawdź skład pozostałych kosmetyków, które chcesz zastosować w swojej pielęgnacji. Jeśli zawierają witaminę C, kwas nikotynowy, kwasy AHA i BHA, lepiej je odstaw albo zastosuj je w osobnej rutynie. Te składniki mogą wejść w interakcję z peptydami i osłabić ich działanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DOŁĄCZ DO DABI’A NEWSLETTER

i odbierz kod rabatowy 10% na najbliższe zamówienie!

Poznaj produkty Dabi'a: