Nasi eksperci

Inner outer care

Poznaj grono naszych ekspertów

Mamy zaszczyt przedstawić wyjątkowych specjalistów reprezentujących różne zawody i specjalizacje, a których profesjonalna wiedza i doświadczenia wspierają nasze starania w jak najlepszym rozumieniu procesów i zmian zachodzących w ciele kobiety po 40-tym roku życia. Z ich pomocą i wsparciem dostarczamy istotnej wiedzy i porad, które możesz znaleźć na naszych stronach.

Amelia Pietryka

Specjalistka medycyny funkcjonalnej i dietetyki klinicznej

Specjalistka medycyny funkcjonalnej i dietetyki klinicznej w praktyce związana z branżą health and beauty. Absolwentka Collegium Medicum UJ i Functional Medicine University w USA. Kiedyś monitorka i manager w branży badań klinicznych. Przez lata związana była z sektorem farmaceutycznym. Założycielka portalu www.agently.com.pl i nowoczesnej platformy Agently Skin Lovers poświęconej zdrowiu, urodzie oraz medycynie funkcjonalnej. W praktyce kładzie nacisk na zdrowy styl życia i indywidualnie dopasowane interwencje. Pomaga kobietom czuć się świetnie i pięknie wyglądać.

To jak wygląda nasza skóra jest wynikiem tego jak ją traktujemy, co na nią nakładamy, co jemy, co i ile pijemy!Jakie suplementy zażywamy.
Przewlekłe zmęczenie, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, insulinooporność, nadwaga, trądzik, cellulit, niskie libido, mgła mózgowa, brak koncentracji to stany z jakimi zgłaszają się do niej pacjentki. Po kilkumiesięcznej wspólnej pracy da się te choroby i stany przywrócić do równowagi, co widać w wynikach badań laboratoryjnych, samopoczuciu i wyglądzie.
Ze swojej praktyki wskazuje kluczowe aspekty jakie powinny się znaleźć w stylu życia każdej osoby, są nimi sen i regeneracja, balans hormonalny, aktywność fizyczna i rozbudowa masy mięśniowej, eliminacja toksyn, zarządzanie stresem, ekspozycja na zimno i ciepło, zindywidualizowana dieta, nawodnienie, kontakt z naturą. Cały czas śledzi postępy i badania nad długowiecznością i starzeniem się. Nauka w tym obszarze jest niesamowicie interesująca i jesteśmy w przełomowym momencie, co może niedługo zaowocować wydłużeniem naszego życia w zdrowiu i sprawności.

Prof. Paweł Kamiński

Ginekolog, endokrynolog

Prof. Kamiński wspiera nasz zespół dostarczając wiedzy związanej ze zrozumieniem zmian zachodzących w ciele kobiety wkraczającej w okres peri- i menopauzy. Wybitny specjalista, który w swojej wieloletniej praktyce ginekologa, endokrynologa koncentruje się przede wszystkim na zdrowiu kobiety w zakresie funkcjonowania układu rozrodczego a szczególnie płodności. W związku z tym doskonale rozumie uwarunkowania i specyfikę każdego etapu życia kobiety od dojrzewania aż po klimakterium/przekwitanie. Prof. Kamiński jest autorem bądź współautorem wielu publikacji m.in. związanych z leczeniem i diagnostyką niepłodności oraz endokrynologią. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Towarzystwa Biologii Rozrodu, European Society for Gynaecological Endoscopy.

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1985). Cztery lata później zrobił specjalizację I stopnia z ginekologii i położnictwa. W 2008 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk medycznych. W 2015 roku – specjalizację z endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. W latach 1985-1992 był asystentem w II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii II Wydziału Lekarskiego WUM, a następnie przez rok asystentem w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii I Wydziału Lekarskiego WUM. W latach 1993-2005 był adiunktem w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM, 2007-2015 – był zastępcą ordynatora Kliniki Położnictwa i Ginekologii oraz kierownikiem Oddziału Ginekologii Operacyjnej i Chirurgii Endoskopowej z Pododdziałem Endokrynologii Ginekologicznej i Ośrodkiem Rozrodu Wspomaganego Medycznie. Od 2015 roku jest kierownikiem Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej WIM CSK MON w Warszawie.

Dr n. med. Agnieszka Zawirska

Specjalistka dermatolog-wenerolog

Dr Zawirska wspiera nasz zespół dzieląc się wiedzą z zakresu fizjologii skóry dojrzałej i zmian zachodzących w procesie starzenia oraz holistycznego podejścia do zdrowia skóry.
Lekarka, specjalistka dermatolog-wenerolog oraz wykładowczyni dla kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Pasjonatka medycyny funkcjonalnej, holistycznego podejścia do zdrowia, integrująca wiedzę akademicką z nowoczesnym spojrzeniem na zdrowie skóry w praktyce. Od ponad 20 lat pracuje w różnych placówkach ambulatoryjnych i pomaga osobom cierpiącym na choroby skóry, włosów i paznokci. W swojej pracy podchodzi do pacjenta holistycznie i indywidualnie, co ma szczególne znaczenie przy diagnozowaniu i leczeniu chorób przewlekłych.
Ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 1999 roku, a w 2005 roku obroniła pracę doktorską. Kształciła się także w placówkach zagranicznych, odbywając staże w Kolonii, Dublinie.

Poszukując dogłębnych przyczyn problemów dermatologicznych, zainteresowała się medycyną funkcjonalną, której założeniem jest diagnozowanie pierwotnych zaburzeń fizjologii i biochemii, będących u podstaw chorób przewlekłych, oraz naprawa tych zaburzeń.  W latach 2015-2020 uczestniczyła w licznych zaawansowanych kursach certyfikacyjnych amerykańskiego The Institute for Functional Medicine. Obecnie we własnej praktyce lekarskiej, integruje wiedzę medycyny akademickiej z  innymi drogami, głównie z medycyną funkcjonalną.  

Z zamiłowania dr Zawirska to pasjonatka zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania oraz wszelkich tematów związanych z wpływem odżywiania i innych modyfikowalnych czynników środowiskowych na skórę. Aktywnie prowadzi media społecznościowe (Integralis, dermatolog.holistyczny), w których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Lubi fotografie, przyrodę oraz podróże.

DOŁĄCZ DO DABI’A NEWSLETTER

i odbierz kod rabatowy 10% na najbliższe zamówienie!