Ekstrakt z Tremelli – odkryj naturalny składnik pielęgnacyjny w kosmetykach

Autor: Dabia

Nawilża lepiej niż kwas hialuronowy. Działa przeciwstarzeniowo i rozjaśniająco. Tremella fuciformis, bo o nim mowa, to pochodzący z Azji grzyb o niezwykłych właściwościach, wykorzystywany jako składnik w kosmetykach. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Śnieżny grzyb – cud natury

Tremella fuciformis znany jest też jako trzęsak morszczynowaty albo śnieżny grzyb. Rośnie w tropikach na martwych gałęziach i pniach drzew liściastych. Kształtem przypomina białą morską gąbkę. Ma żelatynowe, galaretowate owocniki. Jest jadalny, a jego spożywanie korzystnie wpływa na zdrowie, zwłaszcza na wzmocnienie odporności.

Od wieków Tremella fuciformis był stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej, a kobiety wykonywały z niego tonik, który pozwalał nawilżyć i uelastycznić skórę.

W końcu nad tym niezwykłym grzybem pochylił się świat nauki. Okazało się, że jego właściwości są imponujące. Tremella fuciformis jest dziś wykorzystywany przez przemysł farmaceutyczny i jako naturalny składnik w kosmetykach anti-age wysokiej jakości.

To grzyb adaptogenny, co oznacza, że pozytywnie wpływa na organizm, pozwalając mu lepiej przystosować się do zmian. Taką rewolucją dla kobiecej skóry jest okres okołomenopauzalny. Tremella jako składnik w kosmetykach dla cery dojrzałej jest doceniany za właściwości nawilżające, zdolność do zatrzymywania wody w skórze, działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe.

Zobacz również: Jak dbać o skórę po 40?

Głębokie nawilżenie

Macerat z tremelli jest naturalnym zamiennikiem kwasu hialuronowego, a nawet pod pewnymi względami go przewyższa. Wykazuje dużą zdolność zatrzymywania wody w głębokich warstwach skóry.

Badania dowodzą, że cząsteczki tremelli są 400 razy mniejsze niż cząsteczki kwasu hialuronowego. Oznacza to, że szybciej wnikają w skórę i są w stanie dotrzeć do głębszych warstw niż kwas hialuronowy. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku cer dojrzałych. Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego zwalnia, co skutkuje odwodnieniem, utratą elastyczności i powstawaniem zmarszczek.

Związki polisacharydowe tremelli potrafią zatrzymać w skórze wodę o masie 500 razy większej niż ich własna. Tworzą nawilżający, elastyczny film. W efekcie skóra wygląda świeżo i młodo. Poza tym polisacharydy zapobiegają uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki i chronią przed niekorzystnymi skutkami promieniowania UV.

W ekstrakcie z tremelli nie bez znaczenia jest też wysoka zawartość witaminy D. Ten składnik w kosmetykach ma za zadanie wspomagać regenerację skóry i zapobiegać przedwczesnemu starzeniu, również poprzez utrzymanie nawilżenia i elastyczności. Wyciąg z tego szlachetnego grzyba znajdziesz w naszej regenerującej masce na noc i peptydowym serum.

Przeczytaj również:

Co się dzieje po 40-tym roku życia?

Jak przygotować się na nadejście menopauzy?


DOŁĄCZ DO DABI’A NEWSLETTER

i odbierz kod rabatowy 10% na najbliższe zamówienie!

Poznaj produkty Dabi'a: