Zmarszczki? Wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Autor: Dabia

Mówi się o zmarszczkach, że są opowieścia o naszych emocjach. I choć wiele z nas twierdzi, że kocha swoje zmarszczki, to większość stara się je zminimalizować. Jeśli jesteś jedną z nich i szukasz nieinwazyjnych metod na gładką skórę, zapraszamy do lektury.

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki najczęściej mają charakter mimiczny. Początkowo słabo widoczne, poziome lub pionowe linie, wraz z wiekiem zaczynają się pogłębiać i utrwalać, a sprzyjają temu zmiany zachodzące w naszym organizmie.

Zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiet po czterdziestym roku życia, wchodzących w okres transformacji menopauzalnej, mają swoje odbicie w stanie skóry. Za te naturalne procesy biologiczne odpowiada spadek hormonów płciowych, a szczególnie estrogenu, progesteronu oraz zmniejszenie melatoniny. Ale także uszkodzenia wynikające z działania  wolnych rodników w tym uszkodzeń komórek.  W efekcie stopniowo naskórek rogowacieje i zmniejsza się jego zdolność do odnowy keratynocytów (komórek warstwy rogowej naskórka). Zmniejszają się zasoby wodne warstwy rogowej, a jednocześnie zwiększa się przeznaskórkowa utrata wody, co prowadzi do wysuszenia. Jednocześnie stopniowo następuje zmiana biochemiczna w lipidach skóry oraz spada sama ilość lipidów. Skóra staje się przesuszona, coraz cieńsza, mniej elastyczna, bardziej wrażliwa na podrażnienia i oczywiście traci dawną jędrność i blask. 

To zjawisko nasila się po 40. roku życia. Powstawaniu zmarszczek sprzyja suchość i słabsza regeneracja skóry oraz spadek produkcji głównych białek podporowych, w tym kolagenu i elastyny.

Nie bez znaczenia dla pojawienia się i pogłębiania zmarszczek są też szkodliwe czynniki zewnętrzne, które wywołują silny stres oksydacyjny. Duży wpływ na to jak wygląda nasza skóra ma tryb życia jaki prowadzimy, środowisko w jakim przebywamy, sposób odżywiania, stres oraz sen. Nie mniej ważna jest odpowiednia pielęgnacja. 

Jak usunąć zmarszczki bez skalpela?


W walce ze zmarszczkami bez skalpela i innych zabiegów medycyny estetycznej bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja. Wartościowymi składnikami preparatów do miejscowego stosowania w czasie pielęgnacji są peptydy. To organiczne związki chemiczne, które powstają przez połączenie cząstek aminokwasów. Są one podstawowym budulcem organizmów i biorą udział w większości procesów fizjologicznych w tym tych zachodzących w skórze, gdzie pełnią rolę przekaźników. Te zawarte w serum mają zdolność do przenikania do głębokich warstw skóry i pobudzania jej do syntezy kolagenu – substancji niezbędnej do utrzymania młodego wyglądu.

Właściwości peptydów wykorzystaliśmy w formule naszego serum peptydowego do twarzy Dabi’a Age Delay Peptide Face Serum, które stymuluje syntezę kolagenu. Dlaczego to takie ważne i co na zmarszczki może zaradzić nasze serum?

Kolagen to naturalny budulec skóry – tworzy jej swoiste rusztowanie. Jego ilość spada wraz z wiekiem. Już od 25 roku życia z każdym rokiem dochodzi do spowolnienia naturalnej syntezy kolagenu średnio o 1% rocznie i o 2% spada jego gęstość, co przyspiesza w pierwszych latach po menopauzie. Już po 40, nie tylko  owo rusztowanie z kolagenu zaczyna się stopniowo załamywać, ale zachodzi szereg zmian, których widocznym efektem są od drobnych linii i wgnieceń do głębokich i widocznych bruzd. 

To właśnie dlatego, biorąc pod uwagę te szczególne procesy, stworzyliśmy formułę naszego serum w taki sposób, by zaadresować większość z nich. Znalazły się w nim substancje posiadające właściwości higroskopijne, tworzące barierę hydrolipidową i łagodzące. Poza peptydami, których celem jest stymulacja syntezy kolagenu, zawarliśmy wyjątkowy ekstrakt z grzyba Tremella, który charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami nawilżającymi dla skóry przy jednoczesnym bogactwie polifenoli i antyoksydantów, jak również niskocząsteczkowy kwas hialuronowy i bogactwo naturalnych wyciągów z roślin o właściwościach antyoksydacyjnych, odżywiających i łagodzących w tym m.in. Centella, Aloes, Betaina.

My uważamy jednak, że sam kosmetyk – z uwagi na strukturę budowy skóry – w dojrzałym okresie życia może być niewystarczający. Dlatego dla uzyskania optymalnych efektów zachęcamy do kierowania się zasadą INNER OUTER CARE. Kluczowe są zmiany w sposobie dbania o siebie – odżywiania, aktywności fizycznej, ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, ilości i jakości snu, a także świadomej pielęgnacji ze wsparciem mądrej suplementacji. Stosując serum Dabi’a Age Delay Peptide Face Serum razem z synergicznie działającym suplementem diety Dabi’a Age Delay Antioxidant Formula, wspierasz swoją skórę z dwóch stron stymulując naturalną syntezę kolagenu od wewnątrz i  od  zewnątrz równocześnie. To optymalny, naturalny i nieinwazyjny sposób by opóźnić widoczne oznaki starzenia na twarzy.


DOŁĄCZ DO DABI’A NEWSLETTER

i odbierz kod rabatowy 10% na najbliższe zamówienie!

Poznaj produkty Dabi'a: