Idea INNER OUTER CARE – poznaj autorskie programy Dabi’a

Autor: Dabia

Programy INNER OUTER CARE powstały z myślą o dojrzałych kobietach, które szukają naturalnych i nieinwazyjnych sposobów na opóźnienie procesu starzenia skóry. Najlepsze efekty można osiągnąć, stosując synergicznie działające kosmetyki i suplementy diety.

INNER OUTER CARE – co to jest?

Idea INNER OUTER CARE opiera się na połączeniu produktów  współdziałających równocześnie od wewnątrz („INNER”) i od zewnątrz („OUTER”).

Badania naukowe dowodzą, że jedynie 20 proc. potrzeb żywieniowych skóry można zaspokoić poprzez miejscowo działającą pielęgnację. Źródłem składników odżywczych dla skóry w 80% jest to pożywienie. Niestety po przekroczeniu 40-tki m.in. zmniejsza się zdolność wchłaniania składników odżywczych, następuje spadek aktywności układu trawiennego a w tym produkcji enzymów trawiennych, a do tego dochodzi nasza nieumiejętność komponowania dobrze zbilansowanych posiłków, jak też sama jakość współczesnego pożywienia nie jest najlepsza, co powoduje, że na ogół nie dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w diecie. Dodatkowo, kosmetyki najczęściej działają tylko na warstwę rogową skóry, czyli pierwszą zewnętrzną warstwę naskórka i trudno im  dotrzeć do skóry właściwej, gdzie syntetyzowany jest kolagen, który odpowiada za jędrność i elastyczność.

I choć wchłanialność preparatów uzależniona jest od wielu czynników, w tym od masy cząsteczkowej substancji aktywnych i choć niektóre, np. peptydy, wnikają głęboko i stymulują komórki do działania, dla zwiększenia efektywności,  warto połączyć miejscowo stosowane preparaty z odpowiednio skomponowanym suplementem diety, zwłaszcza po 40-stce, gdy skóra staje się bardziej wymagająca, a procesy odnowy komórkowej przebiegają wolniej.

Wybierz swój program

W naszej ofercie jako pierwsze znalazły się dwa programy odpowiadające na najczęściej występujące problemy kobiet wchodzących w okres okołomenopauzalny.

Pierwszy z nich to Age Delay, którego formuła pozwala opóźnić procesy starzenia. Jego główne zadania to:

  • stymulacja syntezy kolagenu,
  • poprawa nawilżenia i elastyczności skóry,
  • zapobieganie powstawaniu zmarszczek,
  • niwelowanie zaczerwienień,
  • poprawa funkcjonowania skóry.

W skład programu  DABI’A AGE DELAY wchodzą dwa synergicznie działające produkty – suplement diety z antyoksydacyjną formułą oraz peptydowe serum do twarzy, wzbogacone m.in. o kwas hialuronowy i wyciąg z adaptogennego grzyba Tremella Fuciformis.

W związku ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi po 40. roku życia, mogą wystąpić problemy ze snem, zaburzenia równowagi emocjonalnej i większa podatność na stres. Na te problemy odpowiada program DABI’A CALM & SLEEP, który składa się z suplementu diety opartego o opatentowany składnik zawierający szafran uprawny (Safr’InsideTM) ma udowodnione w badaniach działanie w zakresie poprawy nastroju i obniżenia stresu aż o 60%. Specjalna kompozycja naturalnych substancji oraz melatoniny ułatwia zasypianie i pomaga regulować cykl dobowy. Uzupełnieniem suplementacji jest maska na noc, która wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry podczas snu, stymuluje syntezę kolagenu, przywraca blask i świeżość, dając efekt wypoczętej, gładkiej cery.

Zawsze należy pamiętać, że suplementy diety nie są lekami, a ich stosowanie warto skonsultować z lekarzem by wykluczyć ewentualne przeciwswskazania. Szczegółowe opisy programów INNER OUTER CARE znajdziesz na naszej stronie internetowej nasze programy. Chętnie doradzimy Ci, która propozycja będzie dla Ciebie najlepsza.

Przeczytaj również:

Czy można przygotować się na menopauzę?

Jak wygląda proces starzenia?

Czym są antyoksydanty?


DOŁĄCZ DO DABI’A NEWSLETTER

i odbierz kod rabatowy 10% na najbliższe zamówienie!

Poznaj produkty Dabi'a: